Valrhona

Pastacılık ve çikolata sektöründe profesyonellerin çikolatası olması ile bilinen Valrhona Fransa’nın ve dünyanın en önde gelen çikolata markasıdır. Dünya’da yalnızca yüksek kaliteli çikolatalara verilen “chocolat grand cu” kavramına öncülük eden Valrhona, 60’a yakın ülkede tercih edilen ve çikolata dünyasının “haute couture” markası olarak bilinmektedir.

Valrhona, kalıcı, ayrıcalıklı ve mükemmel lezzet içeren çikolatalarını son drece hassas bir çalışma ile hazırlamaktadır. Kullandığı farklı kakaoların doğal aromalarıyla mükemmel çikolatalar hazırlayan Valrhona, çikolata üretiminde kullandığı yüksek nitelikli kakao çekirdeklerini Venezüela’daki kendi çiftliklerinde büyük bir özenle seçmekte ve üretim sürecinde bütünüyle kendine özgü yöntemlerden faydalanmaktadır.

Çikolata üretimini tam anlamıyla bir sanata dönüştüren Valrhona, kalitesinden asla ödün vermemek için tüm dünyadaki üretimini özel koşullarda gerçekleştirmektedir. Böylece tüm Valrhona çikolataları yalnızca en yüksek nitelikli kakao çekirdekleri kullanılarak ve her dakikası özenle belirlenmiş bir süreçten geçerek üretilmektedir.

Valrhona’nın amacı her çeşidindeki muhteşem dengeli aromaya sahip geniş ürün yelpazesiyle yenilikçi ve heyecan oluşturan farklı çikolata lezzetlerini sunarak pastacılık sektörünün ufkunu genişletmek, insanlara keyifli ve heyecan verici tatları sunmaktır.

Bugün dünyanın en meşhur Michelin yıldızlı restaurantları ve ödüllü menüleri Valrhona Çikolatalarının imzasını taşımaktadır. 

Grands Crus Serisi Çikolatalar
Orijin Çikolatalar
Gurme Kreasyon
Dekor ve Dolgu Ürünleri